NYX Face Awards Günlüğü

Selam!

NYX Face Awards 2017’ye katılmaya karar verdim…

Şuan biraz animasyon çalışıyorum… (Videoya biraz hareket katmak lazım!) Katmanlar içinde boğulmuşken ve arka fonda Duman’dan “Senden Daha Güzel” şarkısı ile gaza gelmişken aklıma bu macerayı bir yazıda derleme fikri geldi.

Bu sayfa bilgisayarımda hep açık olacak ve sürekli yazacağım. Bakalım ortaya ne çıkacak!

25 Mart 2017 00:41

Yarışmaya katılım 2 Nisan’da son buluyor! Ben hala hastayım ve vizelerim yaklaşıyor! Kısacası yarışmaya katılmak şuan benim için büyük risk. Kazanırsam sevinçten evde deli gibi dans edeceğim… “Hiç denememiş olmak kaybetmekten daha kötüdür!” diyerek yola çıktım. Sakin olmaya çalışıyorum. Her ihtimale açığım. 1. aşamayı geçersem mükemmel olur. Aksi halde? Seneye tekrar gireriz canııım…

Şuan video başında göstermek için bir mesajlaşma sahnesine “mesajlaşma” görüntüsü hazırlıyorum. Kolay olur sanmıştım ama 23:00 de başlamıştım, saat şuan 00:44 (KOLAY DEĞİLMİŞ.)

01:13

Sadece 15 saniyelik birşey nasıl bu kadar uzun sürebilir… Sonunda bitti ama. (3D gibi boyut bile koydum ?)  Aaa bundan önce de uzaylı falan bir giriş hazırladım. Umarım videonun ismini değiştirmem ve tekrar yapmam gerekmez. Bu tarz efektler yapan insanlara artık x921834093 kez daha fazla saygı duyuyorum! (Edit : Videonun ismi değişti!)

Yukarıda da yazdığım gibi fena halde hastayım! Bu yüzden “hiç yoktan iyidir!” diye düşünüp bir Pin-up kızı makyajı çektim. Bir klasik… Siyah eyeliner ve kırmızı ruj makyajı! Hadi ama… Bir makyaj yarışmasına eyeliner ve kırmızı rujla mı katılacaksın? (Tamam yarışmaya katılacak arkadaşım Tolga’da uyarmış olabilir) Farklı birşeyler yapmak lazım. Zaman kısıtlı. BASİT DÜŞÜN!


Valla ne kadar basit düşünebildim bilmiyorum ama sonuç olarak her yere saturn koyup duruyorum kullanıcı adım “Saturngezegenli” falan… E o zaman gezegenli, galaksili, uzaylılı birşey yapmalıyım diye düşündüm! Bence bana çok uyuyor! Oley…

25 Mart 19:38

Bugün giriş sahnesini çektim! Çok eğlenceliydi çünkü çekimlerde bana Zubi (kardeşim) ve anneannem yardım etti.


Az önce bir deneme yaptım. Size sonucu söylemek istiyorum : REZAAAALEEEET!

Ya o kadar da gömmek istemiyorum ama bir göz altıma sim sürdüm. Lacivert sim. Hani gece gibi,  uzay gibi diye… Göz maskesi sürmüşümde dolanıyorum gibi oldu. Yok bu böyle olmayacak dedim diğer göze cat eye eyeliner çektim. E o daha iyi oldu. Birde kaşlarımı nasıl yapsam acaba…

Kafamdan aşşağıya gece aksın diye düşünüyorum şuan. Siyahtan maviye ordan mora ordan pembeye! Bol highlighter ve beyaz minik yıldızlar!

Dudaklar nasıl olmalı çok emin değilim.

A birde çocukken gördüğüm bir rüyadan bahsetmem gerek… (Öncelikle uzaylılara gerçekten inanıyorum. Koccaaa evrende yalnız olamayız!) Rüyamda uzaylı vardı. İnsanlar ateş ediyordu. (Bu arada rüyayı Cüneyt Arkın filmi izler gibi bir efektle görüyorum.) Uzaylı vuruluyor ve içinden uzay görünüyor. Heh o yüzden bende çocukken gördüysem bir anlamı vardır dedim ve bir de boynumdan aşağıya inen bir şerit ve içinden çıkan uzay eklemeye karar verdim! Aşağıdaki resimdeki gibi birşey düşünüyorum! Bakalım son hal nasıl olacak.

ilk eskiz

Kırtasiyeye gidip maket bölümünden çakıl taşı desenli karton aldım. Onla şu üçgeni çerçevelemeyi planlıyorum!

26 Mart 01:48

Tam 23:00 da çekime başladım. Şimdi bitti. Bilgisayara aktardım ve makyajın büyük bir kısmı hala suratımda! Ciddiyim vücut boyanız yoksa eyeliner kullanmak sizi sonrasında çok üzebilir! Öte yandan miadını doldurmadan eyelinerımın dibini gördüğüm için mutluyum. Şuan biraz yorgunum. Videolara bakıp biraz TV izleyeceğim. Detayları yarın anlatırım!

18:32

Bir sorun olarak : “Bilgisayarınızda yeterli disk alanı kalmamıştır.”
Çok uzun bir ham videom var. 3 saatlik video çook GB yer kaplıyor… Bilgisayarı boşaltıp hemen editlemeye geçmek istiyorum.

Aslında makyaj kısmını bitirdim sayılır. Sadece çok fazla ‘hızlandırma’ kullandım. Bundan emin değilim. Öte yandan 2 saatlik video koyamam ki. En iyisi hızlandırılmış haliyle kullanmak.

29 Mart 23:28

Videoyu tekrardan editledim. Bu sefer motive bir şekilde editledim. Video başındaki göz parlaması efekti için 3 saat araştırma yapmışım. Artık bu konu hakkında bilirkişiyim! Göze ışık koymak için Şevval Sevim! 😀

Tam içime sindi herşey derken bilgisayarın gazabına uğradım. Tekrar editleme yaptım…

Neyse az önce bitti editlemem ve yüklemeye koydum. %9’da… Yaa ben beğendim aslında!

Bir yandan yarışma için video yükleyenlere sürekli bakıyorum. Birkaç favorim oldu benim!

Yarışmanın süresinin uzatılmasına çok sevinemedim ama… Yani 2’si son gün diye vizelerde dahil herşeyi aksattım bu videoyu çekmek için ?

Veee Thumbnail’imi hazırladım. İşte benim uzaylım :

30 Mart 23:54

Video tam yükleniyorken, tekrar izledim. Göz kaleminin markası görünmüş. Yarışma şartlarına baktığımda yasak olduğunu gördüm. Hoppaaa.. Kaldırdım videoyu ve o kısımda göz kaleminin marka görünen kısmına blur ekledim. Ay videoyu çekerken hep dikkat etmiştim aslında, gözümden kaçmış. Neyse şuan %54’de. Gördüğüm bir kural ihlali yok! 😀

Ve video sonunda yüklendi! Başvuru formunu doldurup geliyorum!

Böylelikle ilk etap için herşey hazır!

Leave a Reply